Výběr vhodného pozemku

Minulá kapitola pojednávala o tom, jak se rozhodnout při výběru technologie stavby a jak si vybrat vhodné prostředí pro svůj budoucí život. Nyní přichází správná chvíle k tomu, zvolit si pozemek. Několik základních rad, jak na to, přinášíme v následující kapitole.

Neukvapujte své rozhodnutí

Možná si říkáte, to je to pravé místo pro život. Ale už jste jej dobře viděli ve dne i v noci, poslechli jste si, zda odněkud nepřichází ruch či si jednoduše promluvili s pár sousedy? To jsou základní předpoklady selekce.

Na čem budete stavět?

Ať už volbu pozemku přenecháte realitce, nebo si budete vybírat sami, ještě před definitivním rozhodnutím si zde přizvěte odborníka, který provede jednoduchou analýzu a určí, jaké podloží pod pozemkem leží. Proč je to tak důležité? Pokud by se finálně jednalo o náročnější terén, mohly by Vám prudce vystoupat náklady při budování základů. 

TIP: Ujistěte se, že přes pozemek nevedou žádné páteřní sítě, které mohou mít ochranné pásmo, jež není možné zastavět. Zásadně by se tím zúžila finální velikost pozemku.

Velikost, tvar a také svažitost

Velikost určete jednoduše dle zvoleného projektu, dům pro rodinu bude vyžadovat větší pozemek, než-li stavba pro pár. Příliš komplikovaný tvar pozemku Vám znemožní umístění vysněného projektu, zde se budete muset přizpůsobit. Nejvíce skloňovaná je pak svažitost. Pokud budete stavět v příliš svažitém terénu, cena prací opět poroste.

Úřady

Vyřizování potřebné dokumentace Vás u stavby nemine. Již v počátku, kdy zvažujete nákup pozemku, nakoukněte do územního plánu a zjistěte, k jakému účelu je zde pozemek veden. Ujistěte se, že na pozemku nejsou vedená žádná jiná věcná břemena, páteřní sítě či jiná regulativa stanovená obcí. 

TIP: Ujistěte se, zda pozemek nespadá do chráněné krajinné oblasti (CHKO), která sama o sobě určuje další regulativa.

Orientace domu

Pozemek by měl být dobře orientován, za nejlepší možnost se považuje umístění zahrady na jižní straně. Také vstup na pozemek by měl být bez překážek, ideálně napojen na udržovanou obecní cestu.

Doporučení na závěr

  • Navštivte pozemek v několika denních dobách a ověřte si, jaké má stínění.
  • Zhodnoťte, zda se zde nelinou rušivé zvuky z okolí, zrádné jsou především větší silnice. Na první poslech je sice neslyšíte, ale při delším setrvání na místě jsou rušivé téměř neustále.
  • Poptejte se zdejších, co se plánuje v okolí, zda zde není potenciál pro developerské projekty, rozvoj velkých firem a další činnost, která by Vás při bydlení mohla obtěžovat.
  • Občanskou vybavenost mějte v malíku, uvědomte si, co vše byste mohli během jednoho dne potřebovat.
  • Ověřte si, že Vám příslušní správci sítí a komunikace dají potřebná povolení pro napojení sítí.
 

Při výběru pozemku nespěchejte, dejte si čas na rozmyšlenou a dobře zhodnoťte všechny faktory, jež Vás zde budou do budoucna omezovat. Jenom tak zaručíte naprostou spokojenost s Vaším budoucím bydlením.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás         Tisknout stránku Vytisknout stránku         Poslat odkaz na e-mail Poslat odkaz na e-mail       
Informace
Domluvte si schůzku online na naší pobočce

Nechte se inspirovat - podívejte se na domky, které jsme již postavili

Rodinné dvojdomkyRD Alena - referenceRD Alice - referenceRD Daniela - reference
RD EvaRD Helena - referenceRD Individuální - referenceRD Iva - reference
RD Iveta - referenceRD JanaRD Jiřina - referenceRD Marie - reference
RD Nelly - referenceRD Petra - referenceRD Tereza - referenceRD Tereza s přístřeškem
RD UnoRD Uno bez terasy
Kontakty
telefon
+420 725 293 583
Máte otázky? Zavolejte.
adresa Domky CZ s.r.o.
Dělnická 209, 434 01 Most
IČ: 25478915
email prodej@levnedomky.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.