Základová deska

Je tady den, kdy se Váš krásně zelený pozemek promění ve staveniště. Doslovně se jedná o srovnání povrchu a přípravné práce před zhotovením základové desky.

Před položením základů bude potřeba:

  • Vytyčení tzv. NULY - výšky budoucí podlahy, podle níž geodet vyznačí základy.
  • Již před získáním stavebního povolení je nutné mít radonový test, dle jeho typu se poté určuje vhodný typ hydroizolace.
  • Již při provádění zemních a výkopových prací proberte se stavbyvedoucím umístění jímky, žumpy, studny, případně další plánované vodní plochy.

V dalším kroku zaznamenáte na parcele těžkou techniku. Nejdříve se rozhodneme, zda provést sejmutí ornice, které se vyplatí v případě, že máte na pozemku kvalitní zeminu, která se u dokončovacích prací na pozemku využije např. pro budování zahrady. Dále se pak začnou hloubit nejen samotné základy, ale všechny přípojky a napojení budoucího domu.

Jak vzniká základová deska

Základová deska slouží jako podklad pro budoucí dům. Tvořena je betonem a vyztužena především ocelí (tzv. KARI síť). Domy jsou budovány na základových pásech, mezi nimiž je prostor vysypán štěrkopískem. Na tuto vrstvu je teprve položena betonová mazanina. Na tomto povrchu následně vzniká úroveň pro položení hydroizolace a provedení nadezdívky.

Kvalita základové desky a její ochrana před prosáknutím spodních vod, či tepelná izolace, rozhoduje o Vašem budoucím komfortu. Proto se nesnažte na ní šetřit.

Co je to hydroizolace?

Hydroizolace chrání náš domov před průnikem vody. Je pokládána až na základovou desku ve formě natavování asfaltových pásů.

 

Končí první kapitola nového okruhu o stavbě domu. Nyní již víte, co se děje na staveništi, pokud jste právě ve fázi pokládání základové desky. V další kapitole se můžete těšit na zahájení samotné výstavby.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás         Tisknout stránku Vytisknout stránku         Poslat odkaz na e-mail Poslat odkaz na e-mail       
Informace
Domluvte si schůzku online na naší pobočce

Nechte se inspirovat - podívejte se na domky, které jsme již postavili

Rodinné dvojdomkyRD Alena - referenceRD Alice - referenceRD Daniela - reference
RD EvaRD Helena - referenceRD Individuální - referenceRD Iva - reference
RD Iveta - referenceRD JanaRD Jiřina - referenceRD Marie - reference
RD Nelly - referenceRD Petra - referenceRD Tereza - referenceRD Tereza s přístřeškem
RD UnoRD Uno bez terasy
Kontakty
telefon
+420 725 293 583
Máte otázky? Zavolejte.
adresa Domky CZ s.r.o.
Dělnická 209, 434 01 Most
IČ: 25478915
email prodej@levnedomky.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.