Hrubá stavba - obvodové zdi a příčky

Pojem hrubá stavba sice nemá konkrétní definici, obecně však znamená zahájení stavebních prací a jejich následné provedení až po samotnou finalizaci domu. Co vše k ní patří? Jedná se o zemní a výkopové práce, napojení všech příslušných inženýrských sítí, realizaci svislé i vodorovné nosné konstrukce a potřebných příček, krovu a zastřešení.

Výběr vhodného stavebního materiálu se přímo odvíjí od toho, jakou technologii Vám nynější doba přináší. Rozhodujte se zpravidla dle typických vlastností a kvality, jež Vám zaručí dlouhověkost.

Stručný přehled stavebních materiálů:

  • Pálená cihla - dnes se od ní upouští kvůli vysokým nákladům, výborně však zvukově izoluje místnosti, proto se stále používá pro vnitřní příčky
  • Keramické cihelné bloky - umožňují rychlou výstavbu, skvěle do sebe zapadají a slepují se speciální hmotou, jsou však velice křehké, navíc nevhodné pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů.
  • Materiál na bázi betonu - železobetonové panely, monolitický beton a také betonové tvárnice.
  • Dřevostavby - konstrukce domu je převážně ze dřeva, je opláštěna deskami, které jsou vyložené izolačními materiály. Inovativní technologie přináší rychlou možnost výstavby.

Betonové skořepinové tvárnice

Společnost Domky CZ s.r.o. se specializuje na výstavbu za pomoci betonových skořepinových tvárnic. Díky této technologii budete i vy mít svůj vlastní, nízkoenergetický, zděný dům za velice příznivou cenu. Tento způsob se v celé Evropě úspěšně užívá až u 93% všech staveb.

Tyto betonové tvárnice jsou považovány za nejekologičtější materiál, při jehož výrobě se nevyužívá žádný popílek ani škvára. Tvárnice jsou precizně lisované, mají rovné stěny a ostré hrany. Z tvárnic můžete zdít stejně jednoduše, jako při použití plných bloků, jelikož mají plná dna a obracejí se při práci dnem vzhůru. Zůstávají však duté a přispívají k lepším, tepelně izolačním vlastnostem zdí.

Jakmile si vyberete svůj favorizovaný materiál, pustí se stavaři do práce a začnou vznikat obvodové stěnypříčky.

TIP - Nezapomeňte již nyní na:

Schody

Pokud jste se rozhodli pro patrovou stavbu nebo dřevostavbu, jsou schody její nedílnou součástí už od samotného počátku. Co je pro schodiště důležité? Navrhnout jej tak, aby všechny výstupy a sestupy byly maximálně pohodlné a bezpečné.

Komín

Výška komínu musí být maximálně praktická a jeho umístění se řeší dle toho, zda je střecha plochá, či zkosená.

 

Výběr materiálu, ze kterého bude Váš domov závisí na tom, co Vám nejvíce vyhovuje. Nabízíme inovativní a rozšířené technologie, jdoucí ruku v ruce s našim posláním - postavit Vám nejen kvalitní, ale i levný důmHrubá stavba je asi nejobsáhlejší kapitolou samotné výstavby, proto se s tímto tématem setkáme i v další kapitole a tentokrát se zaměříme na strop, krov a střechu.

Kontaktujte nás Kontaktujte nás         Tisknout stránku Vytisknout stránku         Poslat odkaz na e-mail Poslat odkaz na e-mail       
Informace
Domluvte si schůzku online na naší pobočce

Nechte se inspirovat - podívejte se na domky, které jsme již postavili

Rodinné dvojdomkyRD Alena - referenceRD Alice - referenceRD Daniela - reference
RD EvaRD Helena - referenceRD Individuální - referenceRD Iva - reference
RD Iveta - referenceRD JanaRD Jiřina - referenceRD Marie - reference
RD Nelly - referenceRD Petra - referenceRD Tereza - referenceRD Tereza s přístřeškem
RD UnoRD Uno bez terasy
Kontakty
telefon
+420 725 293 583
Máte otázky? Zavolejte.
adresa Domky CZ s.r.o.
Dělnická 209, 434 01 Most
IČ: 25478915
email prodej@levnedomky.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.