Dokončovací stavební práce

Prošli jsme cestou, kdy se z Vašeho pozemku stala plocha bez povrchové úpravy, do níž se začaly hloubit základy. Těmi se propletly všechny možné inženýrské sítě, včetně přípojek vodovodních či elektrických. Na základové desce vzrostly nejdříve svislé nosné konstrukce a poté ty vodorovné. Po dokončení obvodových stěn se dům rozrostl o nenosné příčky, které vytyčily jednotlivé místnosti. V případě potřeby se v této fázi také vystavěl komín. Dalším nezbytným krokem byla střecha, což úzce souvisí s izolací příčných i vodorovných konstrukcí.

Zdá se to jako nekonečné spektrum práce, co nám nyní ještě chybí?

 • Do stavby se zabudují veškerá okna a dveře.
 • Podlahy - pokud v našem domě bude podlahové topení, je správná chvíle pro jeho pokládku a následné zalití celé podlahy betonem.
 • Vnitřní úprava stěn - provedení hrubých omítek, které budou tímto připraveny pro vymalování. Čím kvalitněji jsou provedeny obvodové zdi, tím méně materiálu nyní spotřebujete pro tyto dokončovací práce.
 • Realizace obkladových prací - dlažba a kachličky v koupelnách a na toaletách.

TIP: Zděná stavba se musí nechat přes zimu “vymrznout”, a to ve stádiu hrubé stavby, tedy ještě před vylitím podlah a finalizací omítek a obkládacích prací. Nosné zdivo se tímto samo vytvaruje a dozraje, což omezuje vznik trhlin v budoucnu. I když se od této metody stále více upouští, při výstavbě se doporučuje. Zmíněné neplatí pro veškeré sendvičové domy.

Okna

Okna musí perfektně sedět k celkovému stylu domu. Při jejich výběru vsaďte na osvědčené rady, než na extravaganci. Vizuál domu musí primárně odrážet rodinnou pohodu a bezpečí. Vzhledem k tomu, že skrze okna nám uniká z domu nejvíce tepla, hodně záleží na jejich velikosti. Čím je okno větší, tím jsou významnější i tepelné ztráty. Zpravidla se okna umisťují na fasádu orientovanou jižně, nejméně jich pak bývá na severní straně.

Dveře

Venkovní dveře – bývají masivní a mají zásadní vliv na celkové působení domu. Zpravidla jsou doplněny o zabezpečovací prvky.

Vnitřní (interiérové) dveře – na tento typ není kladen takový důraz ve zpracování a funkcích, jako na ty exteriérové. Jejich úloha je přednostně estetická. Nezapomeňte však na jejich dostatečnou neprůzvučnost. Pro bezbariérovou domácnost je vhodné bezprahové řešení.

Přečtěte si 10 důvodů, proč stavět právě s Domky CZ:

 1. Nabízíme levné nízkoenergetické domy na klíč.
 2. Nabízíme tradiční a prověřený systém Evropské unie.
 3. Nízkoenergetická stavba – tepelný odpor zdiva od R = 4 kW/m2 výše.
 4. Systém spojuje výhody zděných staveb – pevnost, trvanlivost a dřevostaveb – výborné tepelně-izolační vlastnosti.
 5. Nabízíme možnost výstavby jak dle návrhů z našeho katalogu domů, tak i dle individuálního přání klienta.
 6. Systém je navržen na vysokou životnost.
 7. Přirozené klima a možnost nastěhování ihned po dokončení stavby.
 8. Garance pevné ceny.
 9. Kompletnost dodávky včetně projektu a základů již v základní ceně.
 10. Možnost různého stupně dokončenosti dle dohody s klientem.

 

A máte hotovo! Nyní Vás čeká celá plejáda vybírání, rozhodování a celková finalizace budoucí domácnosti. Těžké stavební práce jsou však skálopevně za Vámi.

Uzavíráme druhý okruh témat a v následujícím třetím, posledním, si stručně projdeme jednotlivé závěrečné práce - fasádu, koupelnu, kuchyň, založení zahrady a přichystáme se na poslední krok - samotné stěhování!

 

Kontaktujte nás Kontaktujte nás         Tisknout stránku Vytisknout stránku         Poslat odkaz na e-mail Poslat odkaz na e-mail       
Informace
Domluvte si schůzku online na naší pobočce

Nechte se inspirovat - podívejte se na domky, které jsme již postavili

Rodinné dvojdomkyRD Alena - referenceRD Alice - referenceRD Daniela - reference
RD EvaRD Helena - referenceRD Individuální - referenceRD Iva - reference
RD Iveta - referenceRD JanaRD Jiřina - referenceRD Marie - reference
RD Nelly - referenceRD Petra - referenceRD Tereza - referenceRD Tereza s přístřeškem
RD UnoRD Uno bez terasy
Kontakty
telefon
+420 725 293 583
Máte otázky? Zavolejte.
adresa Domky CZ s.r.o.
Dělnická 209, 434 01 Most
IČ: 25478915
email prodej@levnedomky.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.